Bilim Laboratuvarları


Bilim laboratuarları özel ve kamu nitelikteki tüm eğitim kurumlarının kullanabileceği sistemlerdir. Firmamız bünyesinde bilim laboratuvarlarında kullanılmak üzere materyaller geliştirerek bunların kurulumunu yapmayı hedeflemekteyiz. Kurulmuş olan bilim laboratuarlarına ise materyal desteği sağlayabiliriz.


Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 2016 yılında çıkarmış olduğu STEM Eğitimi Raporu’nun sonuç ve öneriler bölümünde ifade edilenler doğrultusunda STEM eğitimi merkezlerinin kurulabilmesi için tasarladığımız materyallerle destek vermek amaçlarımız arasındadır.  


Gelecekte kendi bünyemizde etkinliklerin düzenleneceği bir bilim laboratuarı kurmak amaçlarımız arasında yer almaktadır. Öğrencilerin bilimin sırlarını gözlem yaparak keşfedebilecekleri ve uzmanlara danışabilecekleri bir laboratuar kurmak istiyoruz. Bunun yanında öğrencilerin doğada bilimsel olguları gözlemleyebilecekleri, uzmanlar eşliğinde geziler ve turlar düzenleyebileceğimiz “Doğa Bilimi Laboratuarı” kurmak da hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Doğa bilimi laboratuarları fizik ve kimya laboratuarı gibi belirli bir mekanda kurulmayan doğada olup bitenlere öğrencilerin ilgisini çekebilecek uzmanlar tarafından doğada yönlendirilerek öğrenmelerin gerçekleştiği ortamlar olarak düşünülebilir.


Bu etkinlikleri gelecekte artırarak bir STEM eğitim merkezinin kurulumunun altyapısını oluşturmamız mümkündür. Bu alanda çalışmalarımızı STEM eğitimin bir türü olan GEM eğitim laboratuarları adı altında gerçekleştireceğiz.


Kuracağımız ve etkinliklerin gerçekleşeceği laboratuvarda fen öğretiminin yanında materyal yoluyla matematik öğretimi de bulunacaktır.